Mustafa Mert
Kişisel Site
Mustafa Mert
Kişisel Site

Blog Post

AMD Ryzen Threadripper 3970x İncelemesi

Aralık 16, 2020 Teknoloji
AMD Ryzen Threadripper 3970x İncelemesi

Gelişen teknoloji ile beraber he geçen gün yeni işletimciler, donanımlar, bilgisayarlar vb. ürünler üretilmektedir. Bununla beraber ilerleyen işletim modellerine her geçen gün bir yenisi daha eklenmektedir. 

Çağın ilerlemesinin yanı sıra artan oyunlar kullanılan programlar derken birçok konuda bilgisayarlar yetersiz kalmaktadır. Bilgisayar donanım sistemi araştırması yaparken en çok dikkat edilen konulardan bir tanesi de işletim sistemidir. Bilgisayarın işletim sistemi ne kadar güçlü olursa birçok özelliği de bir o kadar gelişir.

AMD Ryzen Threadripper 3970x bu konuda sektörde yer alan rakiplerini geride bırakarak üst sıralara yerleşmiştir. Çağın ayak uydurduğu bu işletim modeli ile mükemmel donanımlı bir bilgisayar sahip olmanız mümkündür.

Araştırılan konulardan bir diğeri ise AMD Ryzen Threadripper diğer markalara kıyasla daha iyi bir noktadadır? Bu sorunun cevabı ise geliştirdiği özelliklerin yanı sıra işletim gücünü maksimum seviyeye çıkarması ve kullanıcıların isteği üzerine bir tasarım yapması şeklinde verilmektedir.

Tasarım gücünün yanı sıra CPU hızı ile piyasa da yer alan işletim sistemlerine göre 2 kat daha hızlıdır. 32 Bit işletim gücünün yanı sıra 4Gb RAM desteği de mevcuttur. yarı iletken boyutu sayesinde çip oluşturulmasında azami bir süreç işlenir. Özellikleri arasında yer alan dahili grafik kartı sistemi sayesinde ek bir grafik kartı satın alınmasına gerek kalmaz.

Performansının yanı sıra tasarımı ve işletim özellikleri ile en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Sunduğu performansın yanı sıra kullanıcılarına en güçlü ve hızlı işletim sistemi deneyimi yaşatmaktadır.

AMD Ryzen Threadripper 3970x Özellikleri

Çağın en iyi işletim sistemleri arasında yer alan AMD Ryzen Threadripper 3970x özellikleri de kullanıcılarını mesh etmektedir. Turbo performans özelliklerine sahip bu işletim özelliklerini incelemek istersek şöyle bir sıra izlememiz gerekir;

 • Ryzen 9 modeline sahiptir.
 • Frekans hızı 3,7 GHz’dir.
 • Maksimum frekans hızı 4,5 GHz’dir.
 • 32 Çekirdek sayısına sahiptir.
 • Dahili grafik sistemi yoktur.
 • İş parçacığı sayısı 64’tür.
 • L2 önbellek: 16MB, L3 önbellek: 128MB’ dir.
 • İşletimci türü masaüstüdür.
 • İçerik üretme, kodlama, işleme gibi birçok konuda en üst seviyede performans sağlamaktadır.
 • Oyun oynarken kodunuzu hızlı bir şekilde toparlar.
 • İleri teknoloji sistemi sayesinde bilgisayarınızda donma, kasma gibi durumları da önler.

AMD Ryzen Threadripper 3970x Fiyatları

En güçlü işletim sistemleri arasında yer alan AMD Ryzen Threadripper 3970x, fazla tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. AMD Ryzen Threadripper 3970x fiyatları da satın alınmak istenilen web sitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Satın almak istediğiniz web sitesini işlem yapılmadan önce iyice incelemeniz gerekir. Kullanıcı yorumlarını, sitenin alt yapısını, markanın güvenirliği gibi birçok konuda araştırma yapanız gerekir. Sağlam alt yapısına uygun olmayan veya donanımı zayıf sitelerden satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

Write a comment