Mustafa Mert
Kişisel Site
Mustafa Mert
Kişisel Site

Blog Post

Iphone 12 Serisi İncelemesi

Aralık 16, 2020 Teknoloji
Iphone 12 Serisi İncelemesi

Günümüzün en popüler telefon markaları arasında yer alan Apple, yeni Iphone 12 Serisi ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Keskin ve şık bir tasarıma sahip olan Iphone 12 serisi performans anlamında baya iddialı bir çıkış yapmıştır. Bunun yanı sıra yeni bir çağı başlatacak olan LIDAR Teknolojisi ile bütün gözleri üstüne çekmiştir.

Apple, piyasaya damga vurması beklenen Iphone 12, Iphone 12 Pro, Iphone 12 Mini, Iphone 12 Pro Max modellerini çıkarmıştır. Her geçen gün gelişen teknoloji ile beraber piyasayı kasıp kavuran Apple, iddialı telefonları ve girişi ile hayranlarını mesh etmektedir.  Merakla ve ilgi ile beklenen Iphone 12 serisi daha tamamen piyasaya çıkmadan fazla rağbet görmüştür.

Iphone 12 Tasarım Ve Ekran

Iphone 12 Serisi ile karşımıza çıkan Apple oldukça şık ve keskin görünüme sahip bir telefon üretmiştir. Renk çeşitlerinin yanı sıra kullanımı ve boyutları ile tam not almayı başarmıştır. Tasarım özelliklerine değinmemiz gerekirse;

  • Iphone 12 Mini 5,4 İnç ekrana,
  • Iphone 12 ve 12 Pro 6,1 İnç ekrana,
  • Iphone 12 Pro Max 6,7 inç ekrana sahip olmaktadır.  Bunun yanı sıra büyük lens ve ekran ile almak isteyenlere cazip bir kullanım vaat etmektedir.

Paslanmaz çelik ve seramik gövde yapısına sahiptir. Ayrıca 5G özelliğinden dolayı daha fazla anten görevi görmektedir. 6 metreye kadar suya ve toza dayanıklı olup hoş çerçeveleri ile düşme esnasında hızı yavaşlatmaktadır.

Apple bu yeni telefonla Corning tarafından üretilen seramik dayanıklı cam ekranlarına sahip olmaktadır. Diğer piyasada yer alan ekranlara nazaran daha sert ve kırılması zor olduğu belirtilmektedir.

Iphone 12 sağladığı yüksek çözünürlük kalitesi ile kullanıcılarına video ve film keyfini iyi bir şekilde aktarmaktadır. Daha parlak bir panel kullanılması görüntü çözünürlüğünün de kalitesini fazlasıyla arttırmaktadır.

Iphone 12 Serisi Kamera Özellikleri

Merakla beklenilen Iphone 12 serisi oldukça iddialı girişin yanı sıra kamera özellikleri ile piyasaya damga vurmuştur. Bu özellikler Iphone 11 ailesine göre daha gelişmiş olması ile birlikte kaliteli çözünürlükte fotoğraf çekme işlemi ile kullanıcılarının beğenisine sunmuştur. Bunun yanı sıra;

  • 12 MP kamera ile geniş açılı lens ve f/2,4 diyafram özellikleri ile,
  • 12 MP İle 12 derece daha geniş açı ve f/1,6 diyafram açıklığı yer almaktadır. Bununla beraber toplu çekim işlemi sayesinde en güzel anlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Iphone 12 Serisi Performans Özellikleri

Günümüzün en hızlı işlemcisine sahip olan Apple, damga vuracak işletim sistemi ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştır. Iphone 11 serisi A13 işlemcisine sahiptir. Merak uyandıran Iphone 12 serisi ise;

  • A14 işletim sistemine sahiptir.
  • 6 çekirdek işlemcisi ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştır.
  • 4 çekirdek GPU heyecan uyandıran özellikler arasında yer almaktadır.
Write a comment