Mustafa Mert
Kişisel Site
Mustafa Mert
Kişisel Site

Blog Post

Java Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Aralık 19, 2020 Yazılım
Java Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu yazı içerisinde sizlere Java dili hakkında bilmeniz gerekenleri ve Java dilini öğrenirken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatacağız.

Öncelikle Java, nesne yönelimli bir dildir. Onlarca farklı dilin yapabileceği tüm görevleri tek başına yapabilecek bir dildir. Dünya üzerinde en fazla kullanılan dildir diyebiliriz. Büyük bir çoğunluğun düşündüğü gibi karmaşık bir dil değildir. Fakat öğrenmesi zor olan diller arasındadır. Kaynak miktarının fazla olması bu süreci daha rahat geçirmenize yardımcı olacaktır.

Java’nın Avantajları

Yorumlanmış bir dil olması Java ile kodlama yaparken daha rahat bir biçimde hataları ayıklamamıza yardımcı olur, bunun yanı sıra oldukça güvenilir bir dil olsa da, Java ile dil geliştirirken ağ ortamında çalıştığından dolayı güvenlik açıkları bırakmamaya en üst seviyede dikkat edilmesi gerekir.

Java uzun yıllardan beri var olan ve buna rağmen güncelliğini koruyan bir dildir. Ayrıca eski bir dil olmasının getirdiği bir diğer avantaj ise, kaynak olanağının diğer dillere kıyasla kat kat fazla olmasıdır. Bu sebeplerden dolayı programlamaya yeni başlayan kişilere en çok tavsiye edilen dillerden biridir.

Java dilini çalıştırabilmeniz için bir sanal makineye ihtiyacınız var. Sanal makineyi birkaç video izleyerek bilgisayarınıza kurabilir veya kendi sanal makineniz var ise onun üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Java Dili ile Neler Yapılabilir?

Java dili ile neler yapılabilir sorusuna onlarca hatta yüzlerce yanıt verilebilir. Oldukça geniş kapsamlı bir dil olduğundan dolayı akıllı ev sistemleri, web tabanlı uygulamalar, mobil uygulama geliştirmede kullanılabilmektedir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

Taggs:
Write a comment